Trzecia linia metra w Warszawie. Rafał Trzaskowski postanowił budowę.

Budowa nowej linii metra w Warszawie

Prezydent Rafał Trzaskowski mimo dużych problemów finansowych w stolicy, zdecydował się na rozpoczęcie prac nad trzecią linią metra w Warszawie. Trasa ma łączyć Pragę Południe z centrum miasta, plany dotyczą również Ochoty i Mokotowa.

Decyzja co do budowy nie należała do łatwych, przez problemy związane z budżetem. Rafał Trzaskowski informuje, że “To nie była łatwa decyzja, bo sytuacja finansowa miasta jest naprawdę trudna. Warszawa musi jednak stać się nie tylko idealnym miejscem do pracy, ale także wymarzonym miejscem do życia.

Reklama

Źródło zdjęcia: UM Warszawa.

Budowa linii metra M3 w pierwszym etapie wiąże się z powstaniem 6 stacji. Linia pobiegnie przez istniejącą już stację Stadion Narodowy, która stanie się bardzo istotnym miejscem przesiadek, które pozwoli na przesiadkę do linii  autobusowych i tramwajowych, a nawet do pociągu z dworca PKP.

Właśnie z stacji Stadionu Narodowego linia M3 pojedzie na kolejne stacje: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego i stację Gocław. Ponadto powstanie odgałęzienie, które prowadzi do Stacji Techniczno-Postojowej na Koziej Górce.

Prace przygotowawcze dla pierwszego etapu rozpoczynamy już teraz. Chcemy dobrze przygotować ten projekt na nową perspektywę finansową UE. Natomiast w drugiej połowie roku zlecone zostaną prace nad studium technicznym linii M3 po lewobrzeżnej stronie Warszawy” – informuje Trzaskowski.

Budowa linii M3 jest stworzona z myślą o 180 tysiącach mieszkańców dzielnicy Praga-Południe i dużych osiedli. Metro pozwoli w szybki sposób dostać się do centrum i nie tylko. “Trzecia linia metra jest kolejną inicjatywą, podejmowaną z myślą o Pradze i mieszkańcach prawobrzeżnej Warszawy

Źródło: UM warszawa

 

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij

Więcej artykułów