Szpital tymczasowy we Wrocławiu zakupił 270 starych łóżek

Szpital tymczasowy kupuje stare łóżka

We Wrocławiu postanowiono zakup starych łóżek dla szpitala tymczasowego. Termin eksploatacji sprzętu minął w 2018 roku. Całość kosztowała 400 tysięcy złotych.

“Zdumiało nas, jak można budować nowoczesny szpital za dziesiątki milionów i wstawić tam łóżka jak ze złomowiska?” – informuje poseł Michał Szczerba z KO.

Dolnośląski wojewoda Jarosław Obremski tłumaczy takie posunięcie: “w momencie kompletowania sprzętu do szpitala tymczasowego dostęp do łóżek na rynku był ograniczony ze względu na wysokie zapotrzebowanie na nie”

Reklama

Informacje co do zakupu starych łóżek dotarły do posłów z KO – Michała Szczerby i Dariusza Jońskiego. Szczerba w rozmowie z “Faktem” komentuje:

“Podczas kontroli w szpitalu zobaczyliśmy stare obdrapane łóżka z naklejkami niemieckiej kliniki i potwierdzeniem przeglądu ich sprawności do grudnia 2018 roku. Zdumiało nas, jak można budować nowoczesny szpital za dziesiątki milionów i wstawić tam łóżka jak ze złomowiska? Przecież na nich ma być ratowane życie i zdrowie zakażonych pacjentów. Kto weźmie odpowiedzialność, jeśli okażą się niebezpieczne?”

Prezes Agencji Rezerw Strategicznych – Michał Kuczmierowski zapewnia, że:

“Agencja Rezerw Strategicznych ma pełne składnice nowych łóżek szpitalnych, a polscy producenci mają świetne łóżka, które są dostępne w hurtowniach od ręki”

Dlaczego więc podjęto decyzje o zakupie starego sprzętu?

Wojewoda dolnośląski zapewnia, że łóżka spełniają wymogi i nadają się do użytku:

“Wszystkie łóżka przed przetransportowaniem ich do szpitala tymczasowego, poddane zostały kontroli serwisowej, po której dopuszczone zostały do użytku. Okres gwarancyjny nie wpływa na odpowiednią funkcjonalność sprzętu” – poinformowało “Fakt” biuro prasowe wojewody.

Źródło: Fakt.pl, RadioZET.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij

Więcej artykułów