Sprzątanie po zgonach? Tylko uznana firma. Ile to kosztuje?

Spis treści artykułu:

Niestety, ale coraz częściej dochodzi do sytuacji, w której ludzie umierają w samotności, zamknięci w domu lub w mieszkaniu. Niekiedy ciało zostaje znalezione w ciągu 48 godzin od momentu zgonu. Co jednak, jeśli ciało leży dłużej i zaczęło się rozkładać?

Rodzina takiego zmarłego oprócz oczywistych przeżyć związanych ze śmiercią bliskiego w takim przypadku musi doprowadzić mieszkanie lub dom do stanu sprzed śmierci. To niestety nie jest łatwe. Po pierwsze ciało, które się rozkłada roznosi nie do wytrzymania odór, na który nie wystarczy przewietrzenie mieszkania. Po drugie, w wielu przypadkach takie mieszkanie należy kompletnie opróżnić. Dlaczego? ano dlatego, że nieprzyjemny zapach, a także bakterie mogły na stałe osadzić się na poszczególnych elementach czy meblach.

Sprzątanie po zmarłych – jak zamówić?

Po pierwsze należy znaleźć specjalistów, którzy na co dzień zajmują się takimi trudnymi przypadkami. Po pierwsze pracownicy tego typu form są wykwalifikowani, przeszkoleni, ale także doświadczeni i doskonale poradzą sobie z kompleksową dezynfekcją takiego domu czy mieszkania. Firmy, które od lat zajmują się sprzątaniem po zgonach są wszelkiego rodzaju firmy DDD np. odkleszczanieogrodu.pl, która zajmuje się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. W każdym razie, firmy tego typu z pewnością poradzą sobie z Twoim problemem i szybko i sprawnie zakwalifikują Twój przypadek i użyją odpowiednich metod i środków, by uzyskać pożądany efekt.

Ile kosztuje sprzątanie po zgonie?

Odpowiedź na pytanie, podobnie jak w wielu innych przypadkach brzmi: to zależy. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, każdy przypadek jest inny. Dlatego też ostateczna cena będzie zależeć od poziomu zanieczyszczeń ilości elementów czy mebli, które muszą ulec utylizacji, czy konieczne będzie np. skucie płytek lub demontaż podłóg czy paneli. Trzeba się liczyć z tym, że tego typu usługa będzie kosztować minimum 1000 złotych. Oczywiście, sprzątanie po zgonie i jego cena także będzie różne w małym mieszkaniu, a czym innym będzie w dużym domu. Niemniej, w pewnych sytuacjach skorzystanie z usług firmy zewnętrznej będzie niezbędne, gdyż wykonanie takich zabiegów we własnym zakresie jest po pierwsze bezpieczne, a po drugie niemożliwe bez użycia specjalistycznych umiejętności i środków.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij

Więcej artykułów

Polska zagra z Islandią przed EURO 2020

Reprezentacja Polski 8 czerwca rozegra swój ostatni mecz przed wyjazdem na turniej Euro 2020. Przeciwnikiem Polaków będzie reprezentacja Islandii. PZPN w oficjalnym komunikacie potwierdził, że

Jak szybko sprzedać auto w Warszawie?

Jak szybko sprzedać samochód? To pytanie zadaje sobie bardzo wielu kierowców. Nie napiszemy nic nowego. W Polsce kierowcy rzadko zmieniają samochody co 2,3 lata. Nadal