Próba wyłudzenia pieniędzy zakończona groźbami. “Jeśli nie spłaci fikcyjnego długu to porwą mu dziecko i spalą dom”

Próba wyłudzenia pieniędzy zakończona groźbami. "Jeśli nie spłaci fikcyjnego długu to porwą mu dziecko i spalą dom"

Oszustwo zaczęło się od żądania spłaty kilkudziesięciu tys. zł długu u swojego “partnera biznesowego”. Tak tłumaczyli sprawcy poszkodowanemu. Gdy ten zaprzeczył i odmówił spłaty, przestępcy zagrozili mu porwaniem dziecka, spaleniem domu i wyrządzeniem krzywdy jego matce. Mężczyzna zachował spokój i zgłosił sprawę na policję.

Sprawa zaczęła się w lutym tego roku, kiedy jeden z mieszkańców Wielkopolski otrzymał informację o długu, który musi spłacić do 2 tygodni. Kwota nie była mała, a poszkodowany w rzeczywistości nie miał nic takiego do spłaty. Próbę oszustwa zgłoszono na policję. Całością zajęli się funkcjonariusze CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy działali pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w tym mieście.

“Mężczyźni, którzy skontaktowali się z pokrzywdzonym, mówili ze wschodnim akcentem, a ich wygląd wskazywał na obce pochodzenie. Grozili mu uprowadzeniem dziecka oraz spaleniem firmy członkowi jego rodziny, w przypadku odmowy spłaty” – powiedziała nadkomisarz Iwona Jurkiewicz rzeczniczka CBŚP.

Reklama

Sprawcami okazali się trzej mężczyźni pochodzenia czeczeńskiego i inguskiego. Zostali zatrzymani jednocześnie w kilku miejscach w kraju: w stolicy, w Gdyni i w woj. lubuskim. W akcji zatrzymania sprawców wzięli udział mundurowi z CBŚP oraz funkcjonariusze Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA i Samodzielnego Pododdziału Kontretrrorystycznego Policji w Warszawie.

Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia. Aktualnie przebywają – zgodnie z decyzją Prokuratury Okręgowej w Gorzowie – w areszcie i zostaną tam na trzy miesiące. Śledztwo w tej sprawie nie zostało jeszcze zakończone. – “Trwają ustalenia kolejnych osób mogących mieć związek z przestępstwem” – podkreśla Iwona Jurkiewicz.

Źródło: Onet

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij

Więcej artykułów