Opaska Xiaomi Mi Band 6 oficjalnie zaprezentowana. Lepsza od poprzedniej, ale dalej brak NFC

Opaska Xiaomi Mi Band 6 oficjalnie zaprezentowana

Xiaomi Mi Band 6 to najnowsza opaska sportowa tej firmy. Nastąpiło parę zmian, które są zdecydowanie na plus, ale co z tak bardzo pożądanym NFC?  Premiera poprzedniej wersji tej popularnej opaski miała miejsce w czerwcu zeszłego roku, zobacz co zmieniło się tym razem.

Bardzo istotną zmianą jest użycie zdecydowanie większego wyświetlacza w porównaniu do Xiaomi Mi Band 5 (1,1 cala). Szósta wersja opaski posiada 1,56-calowy wyświetlacz, nadal jest to AMOLED, ale producent deklaruje, że cechuje się zagęszczeniem 326 pikseli na cal i oferuje około 50 % więcej miejsca na informacje niż poprzednik. Co do jasności wyświetlacza – jest bez zmian 450 nitów. Wyświetlanie tarczy zegara w tej odsłonie jest możliwe w aż 60 motywach.

Xiaomi Mi Band 6 będzie oferować, poza lepszym podglądem powiadomień, bardziej rozbudowane oprogramowanie. Opaska będzie monitorować więcej trybów ćwiczeń od poprzednika. Jest ich aż 30 w tym między innymi rozciąganie i HIIT, gimnastyka, zumba czy taniec, a automatycznie będzie wykrywać 6 popularnych aktywności. Opaska po jednym naładowaniu ma wytrzymać do 14 dni.

Reklama

A co w przypadku sportów wodnych? Producent zapewnił wodoszczelność opaski zgodnie z normą 5 ATM, więc  można bez problemu z nią pływać.

Jakie są wady Xiaomi Mi Band 6? Wiele osób wymaga aby opaska miała moduł NFC. Niestety po raz kolejny producent nie zdecydował się na wprowadzenie tej funkcji, tak samo opaska nie będzie posiadać GPS. Wyjątkiem jest chińska wersja opaski.

Europejska cena opaski wynosi 44.99 euro. Na polską musimy jeszcze trochę poczekać.

 

Źródło informacji i grafiki: Xiaomi, benchmark.pl

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij

Więcej artykułów