Nowe restrykcje od soboty. Co się zmieniło?

Nowe restrykcje od soboty

Podczas konferencji prasowej w czwartek 25.03.2021, w której głos zabierali premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski, ustalono nowe obostrzenia. Będą one obowiązywać od najbliższej soboty. Decyzje o nowych restrykcjach podjęto w związku z narastającą trzecią falą COVID-19 i rekordem zarażeń. Dziś w Polsce zanotowano ich aż 34 151.

Termin, w którym nowe obostrzenia będą obowiązywać to jak na razie od przyszłej soboty, 27. marca do 9. kwietnia. Obecna sytuacja jest bardzo ciężka dla każdego, dlatego warto zapoznać się z nowymi zasadami w celu zadbania o bezpieczeństwo swoje i innych.

“Nie ma już żadnych wątpliwości, że trzecia fala epidemii, z którą obecnie mamy do czynienia, przewyższy to, z czym mieliśmy do czynienia jesienią, czyli drugą falę; że będzie to zarówno większa liczba zachorowań, jak i, co o wiele ważniejsze, większa liczba hospitalizacji” – komentuje szef MZ.

Nowe obostrzenia

W handlu:
  • klepy budowlane i meblowe powyżej 2000 m2 – zamknięte (obostrzenia związane z galeriami handlowymi zostają),
  • inne placówki handlowe i usługowe – 1 osoba na 20 m2 w sklepach o powierzchni powyżej 100m2
Kult religijny:
  • limit osób 1 osoba na 20 m2, odstęp 1,5 m + dalej obowiązuje maseczka
Usługi fryzjerskie i kosmetyczne:
  • Salony fryzjerskie i salony urody do 9 kwietnia zostają zamknięte.
Edukacja:
  • Żłobki i przedszkola zamknięte do 9 kwietnia. Opieka wyłącznie dla dzieci rodziców wojskowych, lekarzy, pielęgniarek itd. Rodzice będą mogli korzystać z zasiłku.
Obiekty sportowe:
  • Obiekty sportowe tylko dla zawodowców. Ścianki wspinaczkowe zamknięte.
Reklama

Ponadto minister zdrowia rekomenduje przejście na pracę zdalną. Ponadto minister oraz premier apelują do spędzenia świąt wielkanocnych tylko i wyłącznie wśród domowników.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij

Więcej artykułów