Microsoft ma zamiar przejąć Discorda. Kwota nie jest niska

Microsoft planuje wykupić Discorda

W ostatnich latach Discord stał się jednym z popularniejszych komunikatorów. Firma Microsoft chce go wykupić, a kwoty negocjacji są ogromne. Oferta ma przekraczać 10 mld dolarów.

Ostatnimi czasy Microsoft zajmuje się przejmowaniem różnych działalności. Ich działania wiążą się z ogromnymi dla przeciętnego człowieka wydatkami. Kwoty podawane są w miliardach dolarów. Tym razem firma planuje wykupić Discorda.

Od jakiegoś czasu prowadzone są rozmowy w sprawie kupna Discorda. W sprawie bierze udział kilka firm, a najpoważniejszym z chętnych do przejęcia jest Microsoft. Negocjacje cały czas trwają i nie powinniśmy spodziewać się szybkiego ich zakończenia.

Reklama

W grudniu zeszłego roku Discord otrzymał 100 milionów dolarów od inwestorów na rozwój. W tamtym czasie jego wartość wynosiła 7 miliardów dolarów. Teraz wartość przekracza kwotę 10 mld według negocjacji. Sądząc po poprzednich “zakupach” firmy Microsoft, tym razem też będą chętni na zakup. Informatorzy jednak twierdzą, że do transakcji może nie dojść, gdyż bardziej prawdopodobną opcją jest wejście Discorda na giełdę.

Źródło: Gry-online / Bloomberg

 

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij

Więcej artykułów