Librus | Synergia | Zaloguj – jak zalogować się do Librusa?

Spis treści artykułu:

Poniżej zamieszczamy krótki przewodnik dla rodziców i uczniów, który przedstawia jak w najprostszy sposób zalogować się do systemu Synergia i Librus. Instrukcje zostały wysłane do dyrektorów, nauczycieli i wychowawców, by w razie problemów przedstawić je rodzicom podczas spotkań online lub na miejscu, w szkole.

Aplikacja mobilna Librus dla rodziców i uczniów dostępna na smartfonie i tablecie oraz przez przeglądarkę internetową na portalu Librus Rodzina jest alternatywnym sposobem dostępu do danych z ich konta Synergia. Jest to usługa świadczona przez firmę Librus i wymaga założenia Konta LIBRUS oraz powiązania go z kontem z systemu Synergia. Nie jest to oczywiście obowiązkowe, a rodzice nadal mogą logować się do dziennika Synergia, jak dotychczas – loginem i hasłem do konta Synergia (otrzymanymi od szkoły).

Instrukcja logowania do systemu Synergia dla rodziców i uczniów

a) Wpisujemy w przeglądarkę internetową adres rodzina.librus.pl
b) Wybieramy fioletowy przycisk LIBRUS Synergia i klikamy Zaloguj
c) Logujemy się danymi otrzymanymi w szkole (konto Synergia) na fioletowym formularzu

Co to jest Librus?

Librus to dziennik internetowy, który służy do rejestracji przebiegu nauczania, wglądu do obecności ucznia w szkole oraz jego ocen. Choć w wybranych szkołach dziennik ten funkcjonuje już od kilku lat, to jednak nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, czym właściwie jest.

Librus – co to jest? Jak działa i na czym polega? Jak założyć konto na portalu Librus? Jak się zalogować? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o Librusie.

Co to jest Librus i na czym polega?

Choć w wybranych szkołach elektroniczny dziennik funkcjonuje już od kilku lat, to jednak nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, co to jest Librus i na czym polega. Najprościej mówiąc, Librus to dziennik internetowy, który służy do rejestracji przebiegu nauczania, wglądu do obecności ucznia w szkole oraz jego ocen. Warto w tym miejscu podkreślić także, że zakres informacji przechowywanych w dziennikach elektronicznych jest przeważnie większy niż w tradycyjnych szkolnych dziennikach.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij

Więcej artykułów