Kraków: gdzie sprzedać wysłużony samochód?

Samochód, który stoi na parkingu lub placu, a nie nadaje się już do dalszego użytku to problem dla wielu kierowców nie tylko z Krakowa, ale całej Polski. Wysłużony samochód z większym przebiegiem i widocznymi śladami wieloletniego użytkowania nie cieszy się największym popytam wśród użytkowników portali ogłoszeniowych czy aukcyjnych. Co w takim razie zrobić z takim pojazdem?

Skup aut Kraków – to dobra opcja?

Czasami tak naprawdę to jedyna opcja. Miesiące wystawiania ogłoszeń, naście wizyt wymagających, potencjalnych kupców, którzy ostatecznie nie zdecydują się na zakup. Ponadto codzienny spadek wartości samochodu to już sygnały alarmujące, które prawdopodobnie powinny skłonić nas do skorzystania z jednego ze skupów samochodów. Dlaczego? Skupy samochodów, szczególnie te wysokiej jakości jak skup samochodów Kraków, przyjmują wszystkiego rodzaju samochody. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy jest to samochód osobowy, ciężarowy, sprawny, zepsuty, rozbity czy skorodowany. To największy plus tego rodzaju działalności. Ponadto, zazwyczaj wycena i sama finalizacja transakcji może nastąpić nawet w 24 godziny. Niemożliwe? A jednak. Poważany skup załatwi za nas większość formalności, cały proces przebiega legalnie, a za samochód otrzymamy gotówkę do ręki.

Co z samochodami firmowymi?

Co ciekawe, uznane skupy aut nie mają również żadnych wątpliwości, jeśli chodzi o przyjmowanie samochodów firmowych, poleasingowych czy całych flot od firm. Chyba nie musimy przekonywać żadnego przedsiębiorcy, że pozbycie się z dnia na dzień kilkunastu lub kilkudziesięciu aut, za które trzeba płacić ubezpieczenie i przeglądy, to zdjęcie zbędnego balastu i obciążenia. Ponadto, realizując tak dużą transakcję, firma może liczyć na dodatkowe bonusy podczas kolejnych sprzedaży. Skup samochodów to podmioty, które współpracują zarówno z małymi firmami, jak i dużymi przedsiębiorstwami czy spółkami. Niejednokrotnie, również podmioty oficjalne jak gminy czy miasta, decydują się na interes ze skupami.

Czy skup przyjmie samochody uszkodzone?

Reklama

Tak jak wspomnieliśmy, uznany skup samochodów przyjmie prawdopodobnie każdy rodzaj samochodu. Również mowa tutaj o autach nienadających się do dalszego użytku: samochodach powypadkowych, uszkodzonych, rozbitych czy mocno skorodowanych. Jak wygląda proces skupu w takim wypadku. W tym wypadku najczęściej dochodzi do rozbiórki pojazdu i odsprzedaży sprawnych części na rynku wtórnym. Następnie, pozostałe elementy auta podlegają autokasacji. Pamiętajmy, by korzystać z usług tylko uznanych i legalnych podmiotów. Zapewnią one bezpieczeństwo i zaświadczenie o kasacji, dzięki któremu będziemy mogli wyrejestrować nasz samochód w urzędzie.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij

Więcej artykułów