Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji!

Spis treści artykułu:

Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję reprezentacji Polski. Nazwiska nowego selekcjonera jeszcze nie znamy.

Jerzy Brzęczek był selekcjonerem reprezentacji od lipca 2018 roku. Wygrał eliminacje do EURO 2020, wystąpił także w dwóch edycjach Ligi Narodów.

Nic nie wskazywało na zwolnienie

 – Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

W czwartek, 21 stycznia 2021 o godzinie 15:00 (po posiedzeniu zarządu PZPN), odbędzie się konferencja prasowa online z udziałem prezesa Zbigniewa Bońka. Na niej z pewnością uzyskamy więcej informacji.

Na razie nie znamy nazwiska nowego selekcjonera. Być może dowiemy się więcej właśnie na wspomnianej konferencji prasowej.

Zgrzyt w kadrze powodem zwolnienia?

Z pewnością oficjalne informacje będą zdawkowe. W mediach już czytamy, że być może pamiętna sytuacja z ośmiosekundową ciszą w wywiadzie z Robertem Lewandowskim przelała czarę goryczy. przypomnijmy, że w ten sposób kapitan i najlepszy piłkarz świata w 2020 roku skomentował pomysł na grę przeciwko Włochom w spotkaniu Ligi Narodów.

Jak napisał na Twitterze znany dziennikarz Krzysztof Stanowski, nie ma tu mowy o żadnych powodach osobistych. To decyzja typowo sportowa, którą mocno rozczarowany jest już były selekcjoner.

Bilans Jerzego Brzęczka jako selekcjonera reprezentacji Polski to: 12 zwycięstw, 5 remisów i 7 porażek.

Polska już w marcu rozpocznie zmagania w eliminacjach do mundialu, który w 2022 roku odbędzie się w Katarze. W czerwcu 2021 meczem ze Słowacją reprezentacja Polski rozpocznie mistrzostwa Europy, na które awans wywalczył właśnie Brzęczek.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij

Więcej artykułów