Jak szybko sprzedać auto w Warszawie?

Jak szybko sprzedać samochód? To pytanie zadaje sobie bardzo wielu kierowców. Nie napiszemy nic nowego. W Polsce kierowcy rzadko zmieniają samochody co 2,3 lata. Nadal panuje trend, w którym poruszamy się naszym pojazdem aż do momentu, w którym odmówi posłuszeństwa. A nawet jeśli jest na chodzie, trudno sprzedać kilkunastoletni i zardzewiały pojazd “normalnemu” Klientowi. Co powinniśmy więc w takim momencie zrobić?

Opcji jest kilka, możemy na własną rękę szukać znajomych czy lokalnych mechaników, którzy być może będą zainteresowani odkupieniem samochodu na części. Jednak to nie jest dobra droga. Mechanik może wyciągnąć części, resztę samochodu trzymać na placu, być może samochód nie będzie w porę ubezpieczony na niego i obowiązek zapłaty będzie nadal spoczywał na nas. Innym, lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z profesjonalnego skupu samochodów za gotówkę lub poddanie samochodu autokasacji. Jaka jest różnica? O tym poniżej.

Profesjonalny skup aut w Warszawie

Skupy samochodów to działalność, którą obecnie można spotkać w każdym większym mieście czy miejscowości. W dużych miastach nawet jest spora konkurencja, bowiem Polacy jeżdżą w wielu przypadkach starszymi modelami samochodów, co wielokrotnie kończy się telefonem lub kontaktem ze skupem. Skup samochodów to działalność, która z pewnością będzie zainteresowana każdym modelem auta. To cecha dużych i cenionych graczy jak na przykład ten skup samochodów w Warszawie. W tym miejscu nie tylko możemy zwrócić się z każdą marką i modelem auta osobowego. Skup jest zainteresowany także autami dostawczymi czy ciężarowymi, busami, samochodami nietypowymi, anglikami z kierownicą po prawej stronie czy samochodami amerykańskimi. To, co cechuje ten autoskup to szybkość realizacji transakcji, przy odpowiedniej współpracy temat może być zamknięty nawet w 24 godziny. Ponadto skup płaci za auta gotówką co w wielu przypadkach jest najważniejszą cechą dla sprzedających.

Skup samochodów jakie ceny?

Reklama

Wielu Kierowców z pewnością zastanawia się ile dostanie za swój samochód w skupie. Ceny są oczywiście uzależnione od bardzo wielu czynników. Po pierwsze inną cenę zaproponują nam skupy za auto, które jest na chodzie: ma kilka niedoskonałości, jednak jest sprawne techniczne i nadaje się do dalszej jazdy po polskich drogach. Całkowicie odmienną ofertę skup zaproponuje nam, jeśli auto jest powypadkowe, rozbite czy skorodowane i aby uruchomić je ponownie, konieczny jest spory nakład finansowy co nie zawsze się opłaca. Oprócz tego najważniejszymi kwestiami, od których zależy cena będzie rodzaj silnika, rocznik, przebieg, stan lakieru czy rodzaj skrzyni biegów.

Auto kasacja – najszybszy sposób na pozbycie się wraku

Zastanawiacie się co w przypadku, jeśli posiadamy wrak samochodu, który już nie nadaje się do użytku, wygląda katastrofalnie i nie ma możliwości, aby go odpalić i jeździć. Ponadto nie ma ważnego przeglądu technicznego ani ubezpieczenia! W tym wypadku należy poszukać skupu aut, który zajmuje się tzw. auto kasacją. Jak działają takie firmy. Po pierwsze współpracują z największymi w Polsce stacjami demontażu pojazdów jak np. edmar-kasacja.pl. Po co? Samochód, który trafia do takiego miejsca jest rozbierany na części. Te dobre, nadające się nadal do użytku, trafiają na rynek wtórny. Te, które są uszkodzone, są utylizowane w legalny i zgodny z wszelkimi normami środowiskowymi. Reszta samochodu poddawana jest tzw. auto kasacji. Dlaczego warto w ten sposób pozbyć się auta? Przede wszystkim jest to całkowicie legalne. Po drugie, otrzymamy odpowiednie dokumenty i zaświadczenie o złomowaniu, dzięki któremu wyrejestrujemy samochód w miejscowym urzędzie i nie musimy się martwić o dalsze konsekwencje i losy naszego samochodu.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij

Więcej artykułów