Emerytura żony byłego prezydenta Polski – Jolanty Kwaśniewskiej. Ile wynosi? Kwota zaskoczy niejedną osobę.

Jolanta Kwaśniewska była pierwszą damą w latach 1995-2005. Tę funkcję pełniła za czasów kadencji jej męża byłego prezydenta Rzeczypospolitej Aleksandra Kwaśniewskiego. Ile wynosi wartość jej emerytury? Ta kwota może zaskoczyć.

Przez 10 lat pełniła funkcję pierwszej damy. Przez ten czas angażowała się w akcje charytatywne i działalności dyplomatyczne. W 2020 roku według sondażu IBRiS została uznana najlepszą pierwszą damą jaka kiedykolwiek żyła w Polsce. Podczas 10 letniej prezydentury jej męża przez wszystkie działalności Jolanta Kwaśniewska zyskała dużą popularność i szacunek, na pewno to miało wpływ na wyniki wspomnianego sondażu.

Gdy Jolanta Kwaśniewska stała się pierwszą damą, porzuciła swoją pracę. Powodem tego były obowiązki związane z byciem żoną prezydenta i prowadzenie akcji charytatywnej Porozumienie bez barier. Jolanta Kwaśniewska postanowiła już wtedy płacić składki w ZUS-ie, po to żeby nie musieć się niepokoić o emeryturę.

Reklama

Dziś wiadomo ile wynosi jej emerytura. “Super Express” przekazał informację o kwocie i wiemy, że emerytura Jolanty Kwaśniewskiej wynosi około 2500zł.

– Każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie. Odkładajmy, chociaż niewielką część swoich dochodów, żeby mieć nawet skromny kapitał na przyszłość. Racjonalnie nimi gospodarujmy. Jeśli mamy środki, nauczmy się też inwestować. Nikt, tak jak my sami, nie zadba o nasze emerytury – słowa Jolanty Kwaśniewskiej  kilka lat temu w rozmowie z “Faktem”.

Źródło: WP

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij

Więcej artykułów