Apple spotyka się z karą za brak ładowarki w zestawie iPhone’a. Kwota nie jest mała

Apple z karą za brak ładowarki w zestawie z najnowszym iPhone'm

Pewnie wiele osób słyszało o braku ładowarki w zestawie z iPhonem 12. Wielu osobom się to nie spodobało. Brazylijski organ zajmujący się ochroną konsumentów nałożył karę na firmę Apple.

Znajdujący swoją siedzibę w Sao Paulo organ zajmujący się ochroną konsumentów (Procon-SP) zajął się sprawą firmy Apple. Za sprzedaż telefonów iPhone 12 bez ładowarki została nałożona kara na amerykańskiego giganta.
Firma ma zapłacić 2 miliony dolarów. Ta kwota w przeliczeniu na polską walutę daje wartość około 7.76 milionów złotych (kurs z 22 marca).

Sprawa braku ładowarki sięga aż października ubiegłego roku. Właśnie wtedy Procon-SP interweniowało w firmie Apple w tej kwestii.

Reklama

Według brazylijskiej agencji ds. ochrony konsumentów ładowarka to istotna część telefonu, więc powinna być dołączona do zestawu. W przeciwnym wypadku ceny telefonów sprzedawanych bez ładowarki powinny być niższe.

“Apple musi zrozumieć, że w Brazylii istnieją solidne przepisy i instytucje dotyczące ochrony konsumentów. Musi szanować to prawo i instytucje” – informuje Fernando Capez, dyrektor wykonawczy agencji Procon-SP.

Decyzja o sprzedaży telefonów bez ładowarek jest spowodowana obawami o stan środowiska naturalnego. Właśnie tak argumentuje swoje postępowanie firma Apple. Do tego momentu amerykański gigant nie ustosunkował się do decyzji brazylijskiego organu. Firma ma możliwość odwołania się do sądu.

Źródło: bankier

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij

Więcej artykułów