Blog Page

Odprężenie wieczorową porą

Mało która osoba przepada za mrozem. Często dość grubo się ubierzemy, ale to za mało i zamarzamy.

W czasie śnieżnej zawieruchy nie powinno się stać na zewnątrz wiele minut, ponieważ ulatuje z nas dużo ciepła. Trzeba koniecznie nosić czapkę i nosić rękawice. Ciepłe kozaki są również mile widziane. Jednak najmocniej po pracy pragniemy wejść do domu i przygotować sobie ciepłą herbatkę i siąść w miękkim fotelu.

Poprzez działanie zimna najbardziej traci na kondycji nasza skóra na buzi, która jest czerwona, podrażniona, pojawiają się rumienie, skóra łuszczy się, bo jest przesuszona. Należy wykorzystywać do mycia twarzy delikatnych kosmetyków. Zabrania się używania normalnego mydła, ponieważ ono dodatkowo osusza skórę twarzy, którą z kolei w okresie mrozów trzeba bardziej nawilżać.

Mydła można wykorzystywać do gorących kąpieli, które kochamy w zimne wieczory. To najprzyjemniejsza czynność po całym dniu. Mydła zapachowe i dodatkowo kadzidła stworzą odprężającą dla zmysłów aurę.

Mydła na podarunek dla bliskiej osoby z okazji Bożego Narodzenia

Dużo ludzi, w tym ja, ma problemy z kupieniem upominku dla przyjaciół na święta. Prościej jest wykombinować coś dla maluchów. Gorzej utrafić w gust dorosłych. Można zakupić perfumy, bransoletki, słodycze, bony na różnorodne towary, zeszyty z przepisami i wiele innych. Jakiś czas temu widziałam ciekawy butik, dokładnie coś jak mydlarnia – miejsce pełne różnego mydła, o niebanalnym zapachu. Jak dla mnie jest to świetny pomysł na upominek świąteczny. Sama otrzymać taki prezent. Trzeba tylko wybrać miły zapach i dobrze wiedzieć, co jaka osoba lubi.

Jaki zapach mydła można zakupić?

Bezpieczniej nie wybierać zbyt intensywnych aromatów mydła. Łagodne są lawendowe, kwiatowe, świeże.

Na wysokim poziomie mydlarnia ma dostępne nietypowe mydła w sporej ilości. Czasami możemy kupić przepięknie zapakowane pudełeczka wraz z balsamami w taki samym zapachu jak mydełko.

Najczęściej kupowane mydła to: pierniczkowe, migdałowe, malinowe, cynamonowe. Przyjemnie, gdy aromat wpływa dobrze na nasze zmysły.
Czytaj również:
- http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,360539,jak-dzialaja-enzymy—produkcja-mydla-i-mleka.html .